Edirne Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sıcak hava sinirleri altüst etti, soluğu psikologda aldılar

RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI UZMANI DOKTOR NURETTİN KARGI, SICAK HAVANIN ETKİSİYLE SİNİRLİLİK, GERGİNLİK, SABIRSIZLIK, ÖFKE VE UYKUSUZLUK GİBİ ŞİKAYETLERLE SIK SIK GELEN DANIŞANLARININ OLDUĞUNU BELİRTEREK, SICAK HAVANIN İNSAN PSİKOLOJİSİNE OLUMSUZ ETKİLERİNİ AÇIKLADI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Sıcak hava sinirleri altüst etti, soluğu psikologda aldılar
127 views
28 Temmuz 2021 - 10:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Uzmanlar, sıcak havanın etkisiyle sinirlilik, gerginlik, sabırsızlık, öfke ve uykusuzluk gibi şikayetlerle sık sık gelen danışanlarının olduğunu belirterek, sıcak havanın insan psikolojisine olumsuz etkilerini açıkladı.

Sıcak havanın insan psikolojisini olumsuz etkilediğini söyleyen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doktor Nurettin Kargı, sıcak havanın etkisiyle insan vücudunda yaşanan su ve tuz kaybının merkezi sinir sistemine depresyon, gerginlik ve sinirlilik olarak yansıdığını ifade etti.

“Son günlerde sinir bozukluğu vakalarını sık sık görmeye başladık”

Psikolojik hastalıkları olan danışanlarından sıcak havaya bağlı olarak uyku ve sinir bozukluğu şikayetleri almaya başladığına değinen Kargı, son günlerde böyle vakaları sık sık görmeye başladığını anlattı. Kargı, “Sıcağın etkisine bağlı olarak bu dönemde sinirlilik, gerginlik, sabırsızlık, öfke ve uykusuzluk gibi şikayetlerin arttığını duyuyoruz” dedi.

Yaşlı ve çocuklara önemli uyarı

Özellikle yaşlı ve çocukların sıcak havalarda daha fazla korunmaları gerektiğini vurgulayan Kargı, çocuklarda sıvı kaybına dikkat edilmesi çağrısında bulundu. Kronik hastalığı bulunan vatandaşların da gerekmediği sürece dışarı çıkmamalarını ifade eden Kargı, sağlıklı beslenmenin de çok önemli olduğunu anlattı.

Afrika sıcakları bekleniyor

Kuzey Afrika üzerinden gelecek ve Edirne’nin de aralarında bulunduğu Ege ve Marmara illerinde etkili olacak sıcak hava dalgası Edirne’de etkisini göstermeye başladı. Zaman zaman 40 derecenin üzerine çıkacak hava sıcaklıkları Ağustos ayının ikinci haftasında mevsim normallerine dönecek. Hava sıcaklığının 39 derece olduğu Edirne’de vatandaşlar, gölgelik alanları tercih etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.