Edirne Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Güneş elektriğe ve suya dönüşecek

EDİRNE’NİN MERİÇ İLÇESİNDE KÖYLERE FOTOVOLTAİK MONOKRİSTAL GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİNİN KURULUMUNA BAŞLANDI. SİSTEM FAALİYETE GEÇTİĞİNDE KÖY HALKININ TARIMSAL FAALİYETLERİNDEKİ GİDERLERİNİN MİNİMUM SEVİYEYE DÜŞÜRMESİ HEDEFLENİYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Güneş elektriğe ve suya dönüşecek
316 views
17 Kasım 2020 - 10:00
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Edirne’nin Meriç ilçesinde köylere Fotovoltaik Monokristal Güneş Enerji Sistemlerinin kurulumuna başlandı. Sistem faaliyete geçtiğinde köy halkının tarımsal faaliyetlerindeki giderlerinin minimum seviyeye düşürmesi hedefleniyor.

Meriç Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığınca Kadıdondurma, Büyükaltıağaç grup köyleri ve Olacak köyü içme suyu kuyularına Fotovoltaik Monokristal Güneş Enerji Sistemleri kurulması ile ilgili olarak çalışmalara başlandı.

“Örnek teşkil edecek proje”

Çalışmaların tamamlanmasıyla sistemin hayata geçeceğini belirten Meriç Kaymakamı İlyas Öztürk, projenin örnek teşkil edeceğini söyledi. Proje kapsamında içme suyu elektrik sarfiyatında yüzde 25–30 arası tasarruf sağlanacağının değerlendirildiğini ifade eden Kaymakam Öztürk, “15 gün içerisinde kurulumu tamamlanacak olup, sistemin 3,5–4 yıl arasında kendini amorti edeceği öngörülmektedir. Gerçekleştirilecek olan bu projemiz Tarımsal Sulama Kooperatiflerine örnek teşkil edecek olup, kooperatiflerin en yüksek gideri olan elektrik maliyetlerini ve vatandaşların tarımsal faaliyetlerindeki giderlerini minimum seviyeye düşürecektir. Ayrıca giderler düşeceğinden vatandaşlarımız uygun fiyatla içme suyuna ulaşacaklardır” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.