Edirne Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Edirne Kırmızısı uluslararası kongrede

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ VE KİĞILI, TEKSTİL ALANINDA BAŞLATTIKLARI İŞ BİRLİĞİNİ AKADEMİK ORTAMA TAŞIDI. İKİ KURUM TARAFINDAN ORTAKLAŞA HAZIRLANAN “EDİRNE KIRMIZISI’NIN ÇAĞDAŞ YAKLAŞIMLARLA TEKSTİL DESEN ÇALIŞMALARINDA KULLANIMI” MAKALESİ, 8 ÜLKEDEN AKADEMİSYEN VE ARAŞTIRMACILARIN KATILIMIYLA ÇEVRİM İÇİ OLARAK GERÇEKLEŞEN 2. ULUSLARARASI KÜLTÜR, SANAT VE EDEBİYAT KONGRESİNDE YAYIMLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Edirne Kırmızısı uluslararası kongrede
222 views
06 Mayıs 2021 - 13:09
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Trakya Üniversitesi ve Kiğılı, tekstil alanında başlattıkları iş birliğini akademik ortama taşıdı.

İki kurum tarafından ortaklaşa hazırlanan “Edirne Kırmızısı’nın Çağdaş Yaklaşımlarla Tekstil Desen Çalışmalarında Kullanımı” makalesi, 8 ülkeden akademisyen ve araştırmacıların katılımıyla çevrim içi olarak gerçekleşen 2. Uluslararası Kültür, Sanat ve Edebiyat Kongresinde yayımlandı.

Edirne Kırmızısı’nı kent kimliğine kazandırma çalışmalarına ara vermeden devam eden ve bu doğrultuda Türkiye’nin hazır giyimde öncü marklarından biri olan Kiğılı ile özel bir “Edirne Kırmızısı Koleksiyonu” hazırlayan Trakya Üniversitesi, rengin uluslararası akademik camiada tanıtılmasına katkı yapmaya devam ediyor.

İlk olarak 2020 yılının Ekim ayında “1. Uluslararası Edirne Kırmızısı e-Sempozyumu” düzenleyen Trakya Üniversitesi, Kiğılı firması ile ortaklaşa hazırlanan “Edirne Kırmızısı’nın Çağdaş Yaklaşımlarla Tekstil Desen Çalışmalarında Kullanımı” makalesinin sunumunu, 2-4 Mayıs 2021 tarihleri arasında çevrim içi olarak yapılan 2. Uluslararası Kültür, Sanat ve Edebiyat Kongresinde gerçekleştirdi.

Trakya Üniversitesi Edirne Kırmızısı Projeler Koordinatörü Orkun Akman’ın yanı sıra Okan Üniversitesi’nden Gaye Şenkal Acar ve Kiğılı firmasından Sibel Kızılkaya ve Saliha Gülmez Günay’ın yazarları arasında yer aldığı makalenin sunumu, 3 Mayıs Pazartesi günü üçüncü salonun birinci oturumunda gerçekleşti. Türkiye’nin yanı sıra İtalya, Hindistan, Azerbaycan, Filipinler, İran, Pakistan ve Kazakistan’dan akademisyen ve araştırmacıların katılımıyla gerçekleşen kongrede Edirne Kırmızısı’nın önemi ve tekstil desenlerinde kullanımı aktarıldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.