Edirne Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Edirne Belediye Başkanı Gürkan hakkındaki iddialara cevap verdi

ÖTE YANDAN, 12 MAYIS 2015 TARİHİNDE SÖZ KONUSU DAVA DOSYASINDA MÜŞTEKİ SANIK OLARAK BULUNAN ŞÜKRÜ BENLİ İSİMLİ ŞAHIS, YİNE DAVA DOSYASINDA MÜŞTEKİ SANIK OLARAK YARGILANAN VE O DÖNEMDE DE EDİRNE BELEDİYE BAŞKANI RECEP GÜRKAN’I MAKAMINDA ZİYARET ETMİŞ VE KENDİSİNE GÜRKAN TARAFINDAN ‘EDİRNEKARİ’ TABLO HEDİYE EDİLEREK, SÖZ KONUSU ZİYARET BELEDİYENİN RESMİ İNTERNET SİTESİNDEN KAMUOYUNA DUYURULMUŞTU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Edirne Belediye Başkanı Gürkan hakkındaki iddialara cevap verdi
215 views
23 Mart 2021 - 17:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, ‘kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, birden fazla kişi tarafından gece vakti birlikte yağma, nitelikli cinsel saldırı’ suçlarından tutuksuz yargılandığı dava ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Binasında basın toplantısı düzenleyen Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, hakkında yürütülen soruşturma ve kovuşturmalara değindi. Şahsı üzerinden CHP’ye saldırıldığını iddia eden Gürkan, gazeteci Şükrü Benli’yi ‘çocuk tacizcisi’ olmakla suçladı. Benli’nin kanun kaçağı olduğunu, hakkında kesinleşmiş mahkumiyet kararları bulunduğunu öne süren Gürkan, “Hepimiz güveniyoruz Türk adaletine. Pekiyi, Türk adaletine güveniyorsan neden Bulgaristan’dasın, kaçaksın, hakkında verilen bu kadar mahkumiyetten ve derdest dosyalarda yargılanmaktan neden kaçıyorsun Türk adaletine güveniyorsan” dedi.

2015 yılında makamında ziyaret etmişti

12 Mayıs 2015 tarihinde söz konusu dava dosyasında müşteki sanık olarak bulunan Şükrü Benli, yine dava dosyasında müşteki sanık olarak yargılanan ve o dönemde de Edirne Belediye Başkanı olan Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etmiş ve kendisine Gürkan tarafından ‘Edirnekari’ tablo hediye edilerek, söz konusu ziyaret belediyenin resmi internet sitesinden kamuoyuna duyurulmuştu. Edirne Belediye Başkanı Gürkan’ın “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “Birden fazla kişi tarafından gece vakti birlikte yağma”, “Nitelikli cinsel saldırı” suçlarından müşteki şüpheli olarak tutuksuz yargılandığı davada 21 aydır tutuklu bulunan O.K., Ş.G. ve S.A. isimli 3 sanığın son görülen davada tutuksuz yargılanmasına karar verilerek, dava 24 Mayıs tarihine ertelenmişti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.