Edirne Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Vali Ekrem Canalp’ten şafak vakti denetim

EDİRNE VALİSİ EKREM CANALP, KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDAKİ DENETİMLERİNE ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR. DAHA ÖNCE ŞEHRİN FARKLI BÖLGELERİNDEKİ DENETİMLERE BİZZAT KATILAN VALİ CANALP, SABAH SAAT 07.30’DA ŞEHİR ÇIKIŞINDA SERVİS ARAÇLARI VE TOPLU ULAŞIM ARAÇLARI ÜZERİNDE YAPILAN DENETİMLERE DE KATILDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Vali Ekrem Canalp’ten şafak vakti denetim
276 views
23 Eylül 2020 - 16:10
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, korona virüs tedbirleri kapsamındaki denetimlerine aralıksız devam ediyor. Daha önce şehrin farklı bölgelerindeki denetimlere bizzat katılan Vali Canalp, sabah saat 07.30’da şehir çıkışında servis araçları ve toplu ulaşım araçları üzerinde yapılan denetimlere de katıldı.

“Sağlık için hepimiz için” sloganı ile il genelinde yapılan korona virüs tedbirleri denetimleri aralıksız sürüyor. Edirne Valisi Ekrem Canalp, bu sabah şehrin çıkışında yapılan denetimlere katılarak vatandaşlara kuralları hatırlattı.

Maske-mesafe ve temizlik konusunda uyarılarda bulunan Vali Canalp, “Şehrimizde hizmet veren tüm toplu taşıma araçlarını Edirne Belediyesi ile birlikte kurallara uygun hale getirdik. Tüm toplu ulaşım araçlarına otomatik sensörlü dezenfektan cihazı koyarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Vatandaşlarımız araca binerken bu cihazları kullanarak ellerini değdirmeden dezenfekte edebilecek. Dezenfekte ilaçlarını Trakya Üniversitesi vasıtasıyla kaliteli olarak üretiyoruz ve vatandaşlarımıza ücretsiz olarak ulaştırıyoruz” dedi.

Vali Canalp, yapılan denetimlerde toplu ulaşım araçlarında vatandaşların maskelerinin takılı olduğunu ve kurallara uyulduğunu görmekten mutlu olduğunu belirtti.

8 Eylül’de İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge kapsamında yapılan korona virüs denetimlerine Edirne Belediyesi Trafik Denetim Birimi de katıldı. Sabah saatlerinde şehir merkezindeki minibüs ve taksi duraklarında denetimler gerçekleştirildi. Emniyet ve zabıta ekipleri 2 grup halinde taksi ve minibüslerin yolcu alıp indirdiği çeşitli duraklarda denetimler gerçekleştirdi. İçişleri Bakanlığı genelgesi ve İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı doğrultusunda yapılan denetimlerde, araçlarda tedbirler kapsamında fiziki mesafe kurallarına uyulup-uyulmadığı, dezenfekte kuralları denetlendi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.