Edirne Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Üs kurdukları metruk evin duvarını, hazine ararken yıktılar

EDİRNE’NİN KEŞAN İLÇESİNDE BULDUKLARI METRUK BİR EVİ ÜS OLARAK BELİRLEYEN KÖTÜ NİYETLİ KİŞİLER, MAHALLEYE DEHŞET SAÇIYOR. DERTLERİNE BİR DE DEFİNE ARAMAK İÇİN EVİN DUVARINI YIKAN HAZİNE AVCILARI EKLENEN MAHALLELİ ÇARESİZ KALDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Üs kurdukları metruk evin duvarını, hazine ararken yıktılar
138 views
09 Şubat 2021 - 9:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Edirne’nin Keşan ilçesinde buldukları metruk bir evi üs olarak belirleyen kötü niyetli kişiler, mahalleye dehşet saçıyor. Dertlerine bir de define aramak için evin duvarını yıkan hazine avcıları eklenen mahalleli çaresiz kaldı.

Keşan’ın en eski mahallelerinden olan Büyük Cami Mahallesi’nde artık kullanılmayan evlere hırsız ve madde bağımlıları ile birlikte, bu evlerin içinde hazine olduğuna inanan define avcıları da dadandı. Uzun süredir yıkılmayan evleri mesken tutan kötü niyetli kişilerden dert yanan mahallelinin sorunlarına bir de defineciler eklendi.

Mahallede bulunan ve uzun süredir kimsenin girmediği bir evi tespit eden hazine avcıları, mahalleli tarafından hırsız girmemesi için girişi çalı çırpılar ile kapatılan eve girerken, duvarları tek tek kırmaya başladı.

Son olarak başka bir duvarda da çalışmaya devam eden kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, plansızca kırdıkları bir duvarın tamamen yıkılmasına sebep oldu. Yıkılan duvarın arkasında kalan bahçenin toprakları ise evin içine doldu.

Konu hakkında konuşan komşu evlerde yaşayanlar, ne yapsalar da binaya girişi engelleyemediklerini belirterek, “Evin sahibi yıllar önce gitti, buranın boş olduğunu fark edenler de burayı mesken belledi. Artık her gün geliyorlar, buradan evimizi gözetleyip, dışarı çıktığımız anda bir şeyler çalmak için geliyorlar. En son evdeki deterjanları çaldılar. Şimdi de duvarı yıktılar, çok uzun zamandır böyle duruyor burası. Artık bıktık, huzurumuz kalmadı. Her yere yazı yazdık, yeter ki yıkılsın bu ev” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.