Edirne Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Trakya Üniversitesi ile Nişantaşı Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE NİŞANTAŞI ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Trakya Üniversitesi ile Nişantaşı Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı
191 views
03 Haziran 2021 - 18:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Trakya Üniversitesi ile Nişantaşı Üniversitesi arasında eğitim-öğretim, araştırma, sosyal ve kültürel ve sportif faaliyetlerde iş birliğini güçlendirmek amacıyla protokol imzalandı.

Trakya Üniversitesi, öğrencilerine ve akademisyenlerine sağladığı eğitim imkanlarını genişletmeye devam ediyor. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın arasında imzalanan protokolün, her iki üniversitenin bilimsel, akademik ve kültürel faaliyetlerine katkıda bulunması bekleniyor.

Trakya Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanı Öğr. Gör. Burak İşçimen, Nişantaşı Üniversitesi Senato Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Altuntaş ile Yönetim ve Organizasyon Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Alican Umut ile Nişantaşı Üniversitesinde bir araya gelerek iş birliği protokolü ile gerçekleştirilmesi beklenen konulara dair görüşmelerde bulundu.

Öğr. Gör. Burak İşçimen’in girişimleri ile hayata geçirilen protokol ile ortak araştırma projeleri ve yayınlar, akademik ve bilimsel faaliyetler, sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirilmesi, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlıkları altındaki öğrenci kulüplerinin iş birliği ve öğrenci, akademik ve idari personelin her iki üniversitenin sosyal ve sportif alanlarından faydalanması söz konusu olacak.

İki kurum arasında imzalanan iş birliğine ilişkin görüşlerini dile getiren Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “Üniversiteler, bilgiyi üreten ve bu bilgiyle donanan nitelikli insan yetiştiren eğitim kurumlarıdır. Bilim ve teknolojide yaşanan hızlı gelişmeler ve yenilikler ışığında eğitim sistemine, sosyal hayata ve mesleki yaşama getireceği değişime hazırlıklı olmak ve hatta bu değişime yön vermek üniversitelerin başlıca görevlerindendir. Bugünden geleceğe bakan ‘geleceğe köprü’ olmayı ilke edinmiş Trakya Üniversitesi de süratle ilerleyen bilimsel ve teknolojik değişimde stratejik bir öneme sahiptir. Eğitim öğretim deneyiminde yenilikçi yaklaşımları, araştırma geliştirmeyi, yerel değerleri önemseyen ve destekleyen iki üniversitenin iş birliğinin akademik, bilimsel ve kültürel faaliyetleriyle daha iyi bir geleceğin kurulmasında katkı sağlayacağına inanıyorum” dedi.

Öğr. Gör Burak İşçimen, güçlü imkanlara ve dinamik kadrolara sahip üniversiteler arasında gerçekleştirilen iş birliklerinin giderek geliştiğini vurgulayarak “Üniversitelerimiz arasındaki iş birlikleri gerek akademik ve idari personelimiz gerekse öğrencilerimiz açısından getireceği yeni fırsatlar ve yenilikler açısından önemli olduğuna inanıyorum. Nişantaşı Üniversitesi ile hayata geçirdiğimiz bu yeni iş birliği ile beklenti ve hedeflerimiz doğrultusunda ülkemize ve üniversitemize en verimli, en yetkin ve doğru şekilde fayda sağlamak için çabalayacağız” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.