Edirne Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tek tek araç sürücülerine hayat kurtaracak kuralları hatırlattı

EDİRNE’NİN KEŞAN İLÇESİNDE İLÇE EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ, ŞEHİR İÇİ ARAÇ TRAFİĞİNİN YOĞUN OLDUĞU CUMHURİYET MEYDANI’NDA SÜRÜCÜLERİ KURALLARA UYMALARI KONUSUNDA HATIRLATMADA BULUNDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tek tek araç sürücülerine hayat kurtaracak kuralları hatırlattı
224 views
27 Ağustos 2021 - 9:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Edirne’nin Keşan ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şehir içi araç trafiğinin yoğun olduğu Cumhuriyet Meydanı’nda sürücüleri kurallara uymaları konusunda hatırlatmada bulundu. Trafikte durdurulan araçların sürücülerine özellikle emniyet kemeri ve telefonla konuşmama uyarıları yapan ekipler, sürücülere kuralların içerdiği broşür ve araba kokusu ile mutfak önlüğü dağıttı.

Keşan İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Tekin’in de katılımıyla gerçekleştirilen sosyal farkındalık uygulamasında, Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri ve Yunus ekipleri görev aldı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen çalışmada tek tek durdurulan araç sürücülerine, başta dönel kavşaklarda geçiş önceliği olmak üzere, direksiyondayken cep telefonu kullanmama ve emniyet kemeri kullanımının önemini belirten bilgilerin yer aldığı broşürler dağıtıldı.

Emniyet güçleri, dönel kavşaklarda, dönel kavşak içerisindeki araçların geçiş önceliğinin bulunduğu, araç kullanırken cep telefonuyla arama yapmak gibi davranışların sürücünün dikkatinin dağılmasına, konsantrasyonunun bozulmasına neden olarak ölümcül kazalara yol açabileceğini hatırlattı. Ayrıca hayat kurtaran ve doğru takılmış bir emniyet kemerinin insan bedenini çarpma etkisiyle vücutta meydana gelen sarsıntının kademe kademe azalmasını sağlayarak, üç noktalı emniyet kemerleri, otomobilde seyahat edenlerin ağır yaralanma risklerini yüzde 45 kamyonetlerde de yüzde 60 oranında azalttığını konusunda bilgilendirme yapılırken, motosiklet kazalarında yaralanma ihtimalinin otomobil kazalarına göre çok daha yüksek olduğu, diğer koruyucu giysilerle birlikte motosiklet kaskının, kaza anında ölüm ve yaralanmayı en aza indirdiği, bu oranın ölümlerde yüzde 70, yaralanmalarda ise yüzde 45 gibi çok büyük bir oranda fark gösterdiği konularında önemli bilgilendirmelerde de bulundu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.