Edirne Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tapu işlemlerindeki bürokrasiyi ortadan kaldıracak işbirliği

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, KAMU KURUM VE KURULUŞLARI İLE OLAN İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMALARINA BİR YENİSİNİ EKLEDİ. TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLE TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA, “WEB TAPU SİSTEMİ ÜZERİNDEN ELEKTRONİK ORTAMDA İŞLEM YAPILMASINA İLİŞKİN PROTOKOL” İMZALANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tapu işlemlerindeki bürokrasiyi ortadan kaldıracak işbirliği
223 views
20 Nisan 2021 - 12:29
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Trakya Üniversitesi ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arasında, tapu işlemlerindeki bürokrasiyi ortadan kaldıracak web tabanlı bir iş birliği protokolü imzalandı.

Trakya Üniversitesi, kamu kurum ve kuruluşları ile olan iş birliği anlaşmalarına bir yenisini ekledi. Trakya Üniversitesi ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arasında, “Web Tapu Sistemi Üzerinden Elektronik Ortamda İşlem Yapılmasına İlişkin Protokol” imzalandı.

4 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, Tapu Sicil Tüzüğü ile Tapu ve Kadastro Verilerinin Paylaşımı Hakkındaki Yönetmeliğe istinaden başlatılan uygulama ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile Trakya Üniversitesi arasındaki işlemler, Web Tapu Sistemi üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilebilecek.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Adil Hakan Ayber’in imzaladığı protokol kapsamında, kamu ve yükseköğretim hizmetlerinin etkin, hızlı, güvenli ve elektronik ortamda sunumu ile Trakya Üniversitesi tarafından talep edilen ve TKGM tarafından uygun görülen tapu ve kadastro işlemlerinin Web Tapu sistemi aracılığıyla TAKBİS (Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi) üzerinden elektronik ortamda güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

Trakya Üniversitesi’nin faaliyet gösterdiği Edirne il ve ilçe sınırları dâhilinde talep edeceği tapu ve kadastro işlemlerinin Web Tapu sistemi üzerinden elektronik olarak TKGM’ye gönderilmesi ve ardından işlemin TAKBİS tarafından mevzuatına uygun olarak tamamlanması ve cevabi yazının kurum birimleri ile paylaşılması hususlarını kapsayan protokol ayrıca, tapu müdürlüklerinde görev yapan personelin iş yükünün azaltılması suretiyle çalışanların ve vatandaşların memnuniyetini sağlama hedeflerini içeriyor.

Trakya Üniversitesi ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokolün, iki kurum arasında iş birliği ve koordinasyonun sağlanması hedefine doğrudan katkı oluşturması bekleniyor.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, düzenlenen protokolün her iki kurum için de hayırlı olmasını dileyerek, “Trakya Üniversitesi bilimsel çalışmaları, projeleri ve yeni iş birlikleri ile Edirne’ye, bölgeye ve ülkemize hizmet etmeye ve değer katmaya devam edecektir” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.