Edirne Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

“Sıfır atık” çalışmaları hız kesmeden devam ediyor

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI KOORDİNASYONUNDA, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN EŞİ EMİNE ERDOĞAN HANIMEFENDİ HİMAYELERİNDE YÜRÜTÜLEN VE BİRLEŞMİŞ MİLLETLER KALKINMA PROGRAMI’NIN SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA AMAÇLARI EYLEM ÖDÜLÜ’NE LAYIK GÖRÜLEN SIFIR ATIK PROJESİ’Nİ KENDİ BİRİM VE ALANLARINDA HAYATA GEÇİREN TRAKYA ÜNİVERSİTESİ, BU KAPSAMDA ÖNEMLİ BİR İŞ BİRLİĞİ GERÇEKLEŞTİRDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“Sıfır atık” çalışmaları hız kesmeden devam ediyor
173 views
25 Mart 2021 - 12:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayelerinde yürütülen ve Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı’nın Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Eylem Ödülü’ne layık görülen Sıfır Atık Projesi’ni kendi birim ve alanlarında hayata geçiren Trakya Üniversitesi, bu kapsamda önemli bir işbirliği gerçekleştirdi.

İsrafın önlenmesi ve kaynakların daha verimli kullanılması amacıyla önemli çalışmalar hayata geçiren Trakya Üniversitesi ve Teknik Masura Kâğıt Konik Fabrikası arasında işbirliği yapıldı. Bu işbirliği ile Trakya Üniversitesi’nde biriktirilen kâğıt atıkların geri dönüştürülerek tekrar üretime kazandırılması amaçlanıyor.

Ayrıca işbirliği ile hem kâğıt atıkların çöpe gitmesi engellenecek hem de “Bir Öğrenci De Sen Okut” kampanyasında öğrencilerin desteklenmesi sağlanacak. Bu kapsamda ilk olarak Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Havsa Meslek Yüksekokulu’nda biriktirilmiş olan 3640 kg kâğıt atık geri dönüşüme kazandırıldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz ve Çevre Mühendisi Tuba Doğru “Sıfır Atık Projesi”ne verdikleri destekten dolayı Edirne Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Havsa Meslek Yüksekokulu’na teşekkür ziyaretinde bulundu. Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Türkyılmaz ve Çevre Mühendisi Tuba Doğru, önce Sosyal Bilimler MYO’da Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Mustafa Hatipler, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Mustafa Filiz, Öğr. Gör. Mehmet Arda Yılmaz ve Yüksekokul Sekreteri Mustafa Canbay daha sonra ise Havsa MYO’da Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mustafa Tan, Müdür Yardımcıları Ögr. Gör. Hasan Ceylan, Ögr. Gör. Dr. Tolga Erdoğan, Yüksekokul Sekreteri Mehmet Altıntaş ve öğretim üyeleri ile bir araya gelerek “Sıfır Atık Projesi” ile ilgili yapılan çalışmalar ve planlanan projeler ile ilgili fikir alış verişinde bulundu.

Trakya Üniversitesi, tüm birimleriyle ’Temel Seviyede Sıfır Atık Belgesi’ni alma yolunda önemli adımlar atıyor.

Aralık 2020 tarihinde ’Temel Seviyede Sıfır Atık Belgesi’ni alan Trakya Üniversitesi Rektörlüğünün ardından fakülte ve birimlerde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Sıfır Atık Yönetmeliğinde yer alan kriterleri yerine getirerek ’Temel Seviyede Sıfır Atık Belgesi’ni almak için hız kesmeden çalışmalarına devam ediyor.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Sıfır Atık Projesi kapsamında Entegre Çevre Bilgi Sistemi’ne kayıtlarını yaparak eğitimlerini tamamlayan, birim sorumlularını belirleyen ve geri dönüşüm atıklarını kaynağında ayrı halde biriktirerek lisanslı firmalara teslim eden Eczacılık Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Fen Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Keşan Yusuf Çapraz Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu, Arda MYO, Edirne Sosyal Bilimler MYO ve Havsa MYO ’Temel Seviyede Sıfır Atık Belgesi’ni almaya hak kazandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.