Edirne Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ödüllü kitap “Evlâd-ı Fâtihandan kadim sesler Balkan ilahileri 2” adlı eser okuyucuların beğenisine sunuldu

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ DOÇ. DR. ABAS JAHJAİ’NIN YAZARLARI ARASINDA YER ALDIĞI “EVLÂD-I FÂTİHANDAN KADİM SESLER BALKAN İLAHİLERİ 2” İSİMLİ KİTAP VE ALBÜM YAYIMLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Ödüllü kitap “Evlâd-ı Fâtihandan kadim sesler Balkan ilahileri 2” adlı eser okuyucuların beğenisine sunuldu
150 views
18 Ocak 2021 - 12:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Abas Jahjai’nın yazarları arasında yer aldığı “Evlâd-ı Fâtihandan Kadim Sesler Balkan İlahileri 2” isimli kitap ve albüm yayımlandı.

Doç. Dr. Abas Jahjai, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nu ziyaret ederek kitap ve albümü takdim etti. Ziyarette Genel Sekreter ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cevdet Kılıç da yer aldı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen, Doç. Dr. Abas Jahjai, Doç. Dr. Ubeydullah Sezikli ve Mikail Türker Bal tarafından oluşturulan “Evlâd-ı Fâtihandan Kadim Sesler Balkan İlahileri 2” adlı kitap ve albüm, Türkiye Yazarlar Birliğince (TYB) verilen “Yılın Yazar, Fikir Adamı ve Sanatçıları Ödülleri” kapsamında “Yılın Türk Müziği” ödülüne layık görüldü.

6 eser Türkçe, 3 eser Boşnakça ve 3 eser de Arnavutça olarak dinleyicilere sunuluyor

Saraybosna, Makedonya, Arnavutluk ve Kosova’dan derlemeleri içeren eserde, Balkanlarda tasavvuf kültüründen musikiye kadar çeşitli konular ele alınıyor, 125 eser notaları ile birlikte okuyuculara sunuluyor ve eser zengin bir fotoğraf arşiviyle destekleniyor. Albümde ise 6 eser Türkçe, 3 eser Boşnakça ve 3 eser de Arnavutça olarak dinleyicilere sunuluyor.

“Bu eser ortak manevi değerlerimizi gözler önüne seren çok değerli bir çalışma olmuş”

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi olarak Balkan coğrafyası ile ilgili yapılan çalışmalara her zaman destek verdiklerini belirterek, “Balkan vizyonu ile ön plana çıkan Trakya Üniversitesi akademisyenlerinin, böylesi kapsayıcı ve kültürleri birleştirici bir çalışmaya imza atmasını oldukça önemli buluyorum. Bu eser ortak manevi değerlerimizi gözler önüne seren çok değerli bir çalışma olmuş. Bu değerli çalışmanın karşılıksız kalmayıp Türkiye Yazarlar Birliğince ödüle layık görülmesi bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Başta değerli öğretim üyemiz Doç. Dr. Abas Jahjai olmak üzere bu kıymetli eseri ortaya koyan herkesi tebrik ederim” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.