Edirne Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

‘O’ ilin valisinden dikkat çekici sosyal izolasyon vurgusu

EDİRNE, SAĞLIK BAKANI FAHRETTİN KOCA’NIN AÇIKLADIĞI TÜRKİYE HARİTASINDA ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER ARASINDA ‘KIRMIZI’ ŞEHİR OLARAK YER ALDI. EDİRNE VALİSİ EKREM CANALP, SON DÖNEMDE YAŞANAN BU ARTIŞA DİKKAT ÇEKİCİ BİR SOSYAL İZOLASYON VURGUSU YAPARAK, “İSTİRHAM EDİYORUM 2 AY SÜREYLE HAYIRSIZ EVLAT OLSUNLAR. 2 AY SÜREYLE ANNE VE BABALARINI DAHİ ZİYARET ETMESİNLER” İFADELERİNİ KULLANDI.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
‘O’ ilin valisinden dikkat çekici sosyal izolasyon vurgusu
157 views
05 Mart 2021 - 14:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Edirne, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı Türkiye haritasında çok yüksek riskli iller arasında ‘kırmızı’ şehir olarak yer aldı. Edirne Valisi Ekrem Canalp, son dönemde yaşanan bu artışa dikkat çekici bir sosyal izolasyon vurgusu yaparak, “istirham ediyorum 2 ay süreyle hayırsız evlat olsunlar. 2 ay süreyle anne ve babalarını dahi ziyaret etmesinler” ifadelerini kullandı.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, tüm kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı İl Pandemi Kurulu toplantısı sonrası yaptığı basın açıklamasında, “İl Pandemi Kurulumuzun olağan toplantısını az önce sonlandırdık. Dış ortamda almış olduğumuz tedbirler ne kadar iyi olursa olsun bizim aynı zamanda başka bir tedbiri de mutlaka hassasiyet göstermemiz gerekiyor. Bu da sosyal izolasyon. Pandemi ile ilgili belki de en kritik olan noktası burasıdır” dedi.

Vali Canalp, “Yani bina içerisinde, binanın dışına çıktığımız zaman nasıl çok dikkat ediyorsak. Binanın içerisinde kaldığımız zaman da köylerde evler arası temas söz konusu olduğu zaman da bununda minimize edilmesi gerekiyor” dedi.

“İstirham ediyorum 2 ay süreyle hayırsız evlat olsunlar”

Edirne Valisi Ekrem Canalp, “Bütün Edirnelilerden istirhamım şudur; bizler kamu kurum kuruluşları olarak, kamu görevlileri olarak, geçmişten çok daha yüksek bir motivasyonla, çok daha azimli şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Ve lütfen, herkes de Nisan ayının sonuna kadar kendi komşusunu hiç ziyaret etmesin. Hatta bizim kültürümüzde anne babasını ziyaret eden evlat, hayırlı evlattır. Evlatlar anne babasını istirham ediyorum 2 ay süreyle hayırsız evlat olsunlar. 2 ay süreyle anne ve babalarını dahi ziyaret etmesinler. Kardeşler birbirlerini 2 ay süreyle ziyaret etmesinler. Komşularımızı 2 ay süreyle hiçbir şekilde ziyaret etmeyelim. Eğer komşumuz bizlere ziyaret talebinde bulunuyorsa onu da kabul etmeyelim” dedi.

“İstirham ediyorum, sosyal izolasyona her zamankinden çok daha fazla dikkat edelim”

Vali Canalp, son olarak ise “Çünkü bizim şu anda günlük olarak takip etmiş olduğumuz filyasyon çalışmalarında ortaya çıkan vaka kaynağına ilişkin olarak ortaya çıkan tablo maalesef şunu ortaya koyuyor ki; binaların dışındaki kaynaklardan çok daha önemlisi bina içi sebeplerden kaynaklanan virüsün yayılma durumu söz konusu. Dolayısıyla bu noktada bütün Edirnelilerden istirhamımdır; lütfen 2 aylık süreyle sosyal izolasyona her zamankinden çok daha fazla dikkat edelim. Ve inşallah hepimizin çabalamasıyla, hepimizin gayretiyle daha önce olduğu gibi Edirne’mizi de hak ettiği noktalara hızlı şekilde ulaştırmış olalım” ifadelerini kullandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.