Edirne Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Mesleğini değil mutlu olduğu işi yapıyor

DÖRDÜNCÜ ÜNİVERSİTESİNİ OKUYAN TAKSİCİ GÖRKEM ÇAY, “İNSAN ASLINDA MUTLU OLDUĞU İŞİ YAPMALI. BEN EDİRNE’DEYKEN MUTLUYDUM, TAKSİCİLİK YAPARKEN MUTLUYDUM. BİLDİĞİM VE SEVEREK YAPMIŞ OLDUĞUM BİR İŞ OLDUĞU İÇİN HER NE KADAR OKUMUŞ OLSAM DA VE HATTA KURUMSAL HAYAT TECRÜBEM OLSA DA DAHA ÇOK BİREYSEL OLARAK ÇALIŞMAYI TERCİH ETTİM. TAMAMEN BENİM TERCİHİME DAYALI BİR ŞEY BU. BURADA DA ÖN PLANA ÇIKAN; ‘SENİN GELECEK İÇİN PLANINDA MADDİYAT MI? ÖNEMLİ YOKSA KENDİ MUTLULUĞUN VE HUZURUN MU? ÖNEMLİ. MUTLULUĞU VE HUZURU SEÇTİM” DEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Mesleğini değil mutlu olduğu işi yapıyor
143 views
02 Mart 2021 - 14:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Edirne’de yaşayan ve dördüncü üniversiteyi okuyan Görkem Çay, mesleğini değil mutlu olduğu iş olan taksicilik yapıyor.

İstanbul’da 5 yıl finans sektöründe çalıştığını söyleyen Çay, “İstanbul’da çalışırken Edirne’deki rahatı bulamadım. İşimden istifa ederek, Edirne’de taksicilik yapmaya karar verdim” diyerek, bu meslekte daha mutlu olduğunu belirtti.

Edirne’de yaşayan ve üç üniversite bitirip dördüncüsünü okuyan 30 yaşındaki Görkem Çay, en çok mutlu olduğu iş olan taksicilik yaparak geçimini sağlıyor.

Daha önce İstanbul’da finans sektöründe beş yıl çalıştıktan sonra işinden istifa ederek, taksicilik yapmaya karar verdiğini anlatan Çay, yaptığı işin kendisini çok mutlu ettiğini, bundan sonraki hayatı boyunca da aynı işi yapmaya devam etmeyi düşündüğünü söyledi.

“Mutluluğu ve huzuru seçtim”

Dördüncü üniversitesini okuyan taksici Görkem Çay, “İnsan aslında mutlu olduğu işi yapmalı. Ben Edirne’deyken mutluydum, taksicilik yaparken mutluydum. Bildiğim ve severek yapmış olduğum bir iş olduğu için her ne kadar okumuş olsam da ve hatta kurumsal hayat tecrübem olsa da daha çok bireysel olarak çalışmayı tercih ettim. Tamamen benim tercihime dayalı bir şey bu. Burada da ön plana çıkan; ‘Senin gelecek için planında maddiyat mı önemli, yoksa kendi mutluluğun ve huzurun mu önemli?’ Mutluluğu ve huzuru seçtim” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.