Edirne Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Korona virüsüyle mücadelede Edirneli kadınlardan tam destek

AİLE, ÇALIŞMA VE SOSYAL HİZMETLER İL MÜDÜRÜ BİLGİN ÖZBAŞ, TOBB MARMARA BÖLGE BAŞKANI ELMAS ASLAN, EDİRNE VALİSİ EKREM CANALP’İN EŞİ DR. AYTEN CANALP, ÇEVRE VAKFI MÜDÜRÜ ALİ ERASLAN VE EDİRNE HALK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRÜ İLHAN DİNÇ, KADINLARIN EKONOMİYE KATILIMI VE İSTİHDAMI İLE İLGİLİ PROJELERLE ALAKALI SOSYAL HİZMETLER KOORDİNASYON BİRİMİ BİNASINDA, BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Korona virüsüyle mücadelede Edirneli kadınlardan tam destek
191 views
07 Ocak 2021 - 13:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, Covid 19 pandemisi süresince Edirneli kadınlar tarafından yaklaşık bir buçuk milyon adet maske üretimi gerçekleştirildiğini söyledi. Özbaş, Edirne Valiliği tarafından temin edilen malzemelerden üretilen maskelerin ihtiyaç görülen kurum kuruluş ve alanlarda kullanıldığını belirtti.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, TOBB Marmara Bölge Başkanı Elmas Aslan, Edirne Valisi Ekrem Canalp’in eşi Dr. Ayten Canalp, Çevre Vakfı Müdürü Ali Eraslan ve Edirne Halk Eğitim Merkezi Müdürü İlhan Dinç, kadınların ekonomiye katılımı ve istihdamı ile ilgili projelerle alakalı Sosyal Hizmetler Koordinasyon Birimi binasında, basın toplantısı düzenlendi.

“1,5 milyon adet steril maske üretildi”

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Bilgin Özbaş, “Özellikle şunu belirtmem gerekiyor ki, kooperatifler her ne kadar ticari amaçlarla kurulmuş olsa da Covid-19 pandemi süreci kapsamında maske sıkıntısı yaşadığımız günlerde Valiliğimiz tarafından temin edilen malzemeler ile kooperatif üyelerimiz, HEM usta öğreticilerimiz ve 153 kursiyer kadınımız ile birlikte yaklaşık 1,5 milyon steril maske üretilerek ihtiyaç sahiplerinin hizmetine sunulmuştur” dedi.

Edirne Valisi Ekrem Canalp’in eşi Dr. Ayten Canalp de Sosyal Hizmetler Koordinasyon Birimi binasında görev yapan kadınlarla tek tek ilgilenerek, emeklerinden ve azimlerinden dolayı kendilerine teşekkür etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.