Edirne Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Edirne’de il afet risklerini azalmak için plan çalışması yapıldı

EDİRNE’DE İL AFET RİSKLERİNİ AZALMAK İÇİN PLAN ÇALIŞMASI YAPILDI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Edirne’de il afet risklerini azalmak için plan çalışması yapıldı
322 views
04 Haziran 2021 - 9:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İl afet risk azaltma planlarının (İRAP) hazırlanması ve uygulanmasıyla, şehirlerde güvenli bir yaşam sağlamak, afetlerden dolayı oluşabilecek can ve mal kayıplarını azaltmak ve önlemek, afet risk azaltma bilinci oluşturmak, kaynakların etkili kullanımını sağlamak amacıyla risk azaltma plan çalışması yapıldı.

İRAP çalışmaları kapsamında İRAP 2.Çalıştayı AFAD koordinasyonunda kamu kurum ve kuruluşlarının, STK temsilcilerinin, Özel sektör temsilcilerinin, yerel yönetim temsilcilerinin ve üniversite temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Edirne İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Altındal, “Edirne İRAP hazırlık çalışmalarının başlangıcında ilimizde, geçmişte yaşanan afetler göz önünde bulundurularak yapılan anket sonucunda, taşkın, su baskını, deprem, kütle Hareketleri (Heyelan) ve Düzensiz Göç Hareketliliği öncelikli tehlikeler olarak belirlenmiştir. Belirlenen öncelikli afet tehlikeleri doğrultusunda uzman kişiler ile paydaş kurum ve kuruluşların katılımı ile ilk çalıştayımız 21-22 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleştirilmiştir. 1.Çalıştayda, mevcut durum analizi, senaryo hazırlama ve olay önlem tablolarının oluşturulması çalışmaları yapılmıştır. 2-3 Haziran 2021 tarihlerinde gerçekleştireceğimiz 2.Çalıştayımızda ise planın en önemli ayağını oluşturan amaç ve hedefler dikkate alınarak eylemlerin belirlenmesi, önceliklendirilmesi ve eylemleri gerçekleştirecek olan sorumlu kurum ve destek kurumların tespiti ile gerçekleştirme süreleri belirlenecektir. Katılımlarınız için değerli Destek Kurulu üyelerimize ve Teknik Çalışma Grubu üyelerimize teşekkür eder, çalıştayın verimli şekilde tamamlanmasını temenni ederim” ifadelerini kullandı.

Edirne İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ali Altındal’ın konuşmasının ardından katılımcılar, Edirne AFAD koordinasyonunda çalıştayın ilk gününde taşkın, su baskını ve düzensiz göç hareketliliği, çalıştayın ikinci gününde ise deprem ve heyelan tehlikeleri ile ilgili çalışmaları tamamlandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.