Edirne Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Edirne, müzeler şehri olacak

KÜLTÜR VARLIKLARI VE MÜZELER GENEL MÜDÜRÜ GÖKHAN YAZGI, YENİ YAPILACAK MÜZELERDE İNCELEMELERDE BULUNMAK ÜZERE EDİRNE’YE GELDİ. EDİRNE VALİSİ EKREM CANALP TARAFINDAN KARŞILANAN YAZGI’YA KENTTE YÜRÜTÜLEN MÜZE FAALİYETLERİYLE İLGİLİ BİR SUNUM YAPILDI. 9 MÜZENİN BULUNDUĞU EDİRNE’DE GELECEK YIL 12 MÜZE DAHA AÇILACAK.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Edirne, müzeler şehri olacak
436 views
14 Kasım 2020 - 13:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı, yeni yapılacak müzelerde incelemelerde bulunmak üzere Edirne’ye geldi. Edirne Valisi Ekrem Canalp tarafından karşılanan Yazgı’ya kentte yürütülen müze faaliyetleriyle ilgili bir sunum yapıldı. 9 müzenin bulunduğu Edirne’de gelecek yıl 12 müze daha açılacak.

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı, sunumun ardından Vali Ekrem Canalp ile birlikte müze açılış çalışmaları yapılan Saatli Medrese, Peykler Medresesi, Makedon Kulesi, Necmi İye Konağı, Ekmekçizade Ahmet Paşa Kervansarayı, Edirne Sarayiçi, Hıdırlık Tabyasında incelemelerde bulunarak bilgiler aldı.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, ziyaretlerinde ardından yaptığı açıklamada “Edirne yapacağımız müzelerle ilgili hem bir fikir alışverişinde hem de önümüzdeki dönemdeki işleyişle ilgili olarak görüş alışverişinde bulunduk. Önümüzdeki yıl beraberce çaba ve gayretlerle Edirne’de 12 müzeyi faaliyete geçireceğiz” diye konuştu.

Vali Canalp’in kentin turizm alanında hak ettiği yere kavuşması için çaba harcadığını dile getiren Yazgı, “Elimizden geldiğince Sayın Valimizle birlikte güzel Edirne’ye, kültür merkezi halindeki bu güzel şehre daha neler yapılabileceğini beraber imkânlar nispetinde yapılacakları belirledik” dedi.

Ziyaretlerde, İl Kültür ve Turizm Müdürü Kemal Soytürk, Edirne Vakıflar Bölge Müdürü Osman Güneren, Edirne Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürü Yusuf Şamiloğlu da yer aldı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.