Edirne Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

’Edirne kırmızısı’nın logosu belli oldu

EDİRNE’NİN KÜLTÜREL DEĞERLERİNDEN BİRİ OLAN EDİRNE KIRMIZISINI KENT HAFIZASINA KAZANDIRMAK VE RENGİ KURUMSAL BİR ZEMİNE TAŞIMAK AMACIYLA TRAKYA ÜNİVERSİTESİ TARAFINDAN DÜZENLENEN “EDİRNE KIRMIZISI LOGO TASARIM YARIŞMASI” SONUÇLANDI. JÜRİ ÜYELERİNİN TİTİZLİKLE YAPTIĞI İNCELEMELER SONUCU YARIŞMANIN KAZANANI, 703 ÇALIŞMA ARASINDAN ÖZKAN KEÇİLİ’YE AİT TASARIM OLDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
’Edirne kırmızısı’nın logosu belli oldu
275 views
30 Aralık 2020 - 13:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Edirne’nin kültürel değerlerinden olan ’Edirne kırmızısı’nı kent hafızasına kazandırmak ve rengi kurumsal bir zemine taşımak amacıyla Trakya Üniversitesi tarafından düzenlenen “Edirne Kırmızısı Logo Tasarım Yarışması” sonuçlandı.

Jüri üyelerinin titizlikle yaptığı incelemeler sonucu yarışmanın kazananı, 703 çalışma arasından Özkan Keçili’ye ait tasarım oldu. Trakya Üniversitesi’nin 2020-2021 yılları için hazırladığı “Edirne Kırmızısı Stratejik Planı” dahilinde 16 Kasım-18 Aralık tarihleri arasında düzenlenen yarışmaya ilgi büyük oldu. 400’den fazla eser sahibinin 703 çalışma ile başvurduğu yarışma sonucu kazanan eser, Edirne kırmızısı renginin yeni logosu olarak belirlendi.

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Melihat Tüzün, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Caner Karavit, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi İlter Alkan, Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Zehra Atabey, Trakya Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Sorumlusu Öğr. Gör. Kıvanç Ada ve Trakya Üniversitesi Edirne Kırmızısı Projeler Koordinatörü Orkun Akman’dan oluşan seçici kurul, özgünlük, temaya bağlılık, genel sunum, renk uyumu, estetik değer, eserin kompozisyonu ve tasarımı parametrelerini esas aldı.

Trakya Üniversitesi Rektörü Tabakoğlu, üniversite olarak Edirne’nin kültürel değerlerine sahip çıkmaya devam edeceklerini belirterek, logonun belirlenmesiyle birlikte Edirne kırmızısıyla ilgili yürütülecek çalışmaların hızlanarak devam edeceğini ifade etti. Edirne kırmızısının kent kültürü için her anlamda çok önemli olduğuna vurgu yapan Rektör Tabakoğlu, yarışmanın Türkiye genelinde büyük ilgi gördüğünü belirterek, eser sahibi Özkan Keçili’yi tebrik etti.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.