Edirne Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DSİ, Trakya’daki barajların doluluk oranlarını açıkladı

DSİ 11. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ, TRAKYA’DAKİ BARAJLARIN DOLULUK ORANLARINI AÇIKLADI. EDİRNE’NİN İÇME SUYUNUN SAĞLANDIĞI KIRKLARELİ KAYALIKÖY BARAJI’NIN DOLULUK ORANI YÜZDE 3 SEVİYELERİNDE. SÜLOĞLU BARAJI’NDA İSE BUGÜN İTİBARİYLE YÜZDE 28 SEVİYESİNDE SU BULUNUYOR.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
DSİ, Trakya’daki barajların doluluk oranlarını açıkladı
241 views
09 Aralık 2020 - 13:40
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

DSİ 11. Bölge Müdürlüğü, Trakya’daki barajların doluluk oranlarını açıkladı. Edirne’nin içme suyunun sağlandığı Kırklareli Kayalıköy Barajı’nın doluluk oranı yüzde 3 seviyelerinde, Süloğlu Barajı’nda ise yüzde 28 seviyesinde su bulunuyor.

Devlet Su İşleri 11. Bölge Müdürlüğü, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ’daki içme suyu ve sulama amaçlı barajlar ile göletlerin su seviyeleriyle ilgili açıklama yaptı. DSİ’nin güncel verilerine göre Edirne’de bulunan Süloğlu Barajı’nın doluluk oranı yüzde 28, Kadıköy Barajı’nın ise yüzde 5 seviyesinde.

Edirne’ye içme suyunun verildiği Kırklareli Kayalıköy Barajı ise verilere göre adeta dip noktasında. Kayalıköy Barajı’nın doluluk oranı bugün itibarıyla yüzde 3 seviyesinde. Kırklareli Barajı’nın doluluk oranı yüzde 20, Çayırdere Barajı’nın ise doluluk oranı yüzde 15 seviyesinde. Tekirdağ Naipköy Barajı’nın doluluk oranı yüzde 36, Çokal Barajı’nın ise yüzde 40 seviyesinde bulunuyor.

Sulama amaçlı barajlarda ise Edirne Altınyazı Barajı yüzde -1, Sultanköy Barajı yüzde 63, Hamzadere Barajı’nda yüzde 59 seviyesinde su bulunuyor. Kırklareli Armağan Barajı yüzde 46, Tekirdağ Karaidemir Barajı yüzde 3 seviyesinde.

Göletlerde ise Edirne Yenikarpuzlu göletinde yüzde 49 olan doluluk oranı, Tekirdağ Türkmenli göletinde yüzde 26 seviyesinde bulunuyor.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.
POPÜLER FOTO GALERİLER
POPÜLER VIDEO GALERİLER

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.