Edirne Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Caminin maskotu oldu şimdi sıcak yuva arıyorlar

EDİRNE’DE CAMİ BAHÇESİNDE YAŞAYAN VE CEMAATİN MASKOTU HALİNE GELEN ‘PAMUK’ İSİMLİ SEVİMLİ KEDİYE CAMİ CEMAATİ YUVA ARIYOR. LARİ CAMİ BAHÇESİNDE ÇAY OCAĞI İŞLETEN MEHMET YAMAÇ, PAMUK İSİMLİ KEDİNİN YAKINDA DOĞACAK YAVRULARIYLA BİRLİKTE SICAK BİR YUVAYA İHTİYACI OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Caminin maskotu oldu şimdi sıcak yuva arıyorlar
246 views
14 Nisan 2021 - 16:30
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Edirne’de cami bahçesinde yaşayan ve cemaatin maskotu haline gelen ‘Pamuk’ isimli sevimli kediye cemaat yuva arıyor. Lari Cami bahçesinde çay ocağı işleten Mehmet Yamaç, kedinin yakında doğacak yavrularıyla birlikte sıcak bir yuvaya ihtiyacı olduğunu söyledi.

Edirne merkezde bulunan Lari Camii’nin bahçesinde yaşayan ‘Pamuk’ isimli sevimli kedi, cemaatin maskotu haline geldi. Cami cemaati kedinin yaklaşık dört yıldan beri cami bahçesinde yaşadığını ve yakında doğum yapmasını beklediklerini söyledi. Lari Cami’nde çay ocağı işleten Mehmet Yamaç, kedinin daha önce doğum yaptığını ancak yavrularına bakamadığını söyleyerek, yakında doğacak yavrularıyla birlikte sıcak bir kavuşmasını istediklerini söyledi.

“Pamuk camimizin maskotu oldu”

Yamaç, “Pamuk bizim buranın maskotu oldu. Şu anda hamile kendisi. Bundan önceki bütün doğumlarda yavruları öldü veya köpekler tarafından öldürüldü. Buna bir ev lazım. Belediyenin kedi-köpek evi var. Bir yardımcı olabilirsek Pamuğumuza çok iyi olacak. En azından yavrularını kendisi büyütecek. Burada kendisi büyütemiyor. Ya köpekler yiyor ya kediler öldürüyor. Bu yüzden buna bir ev bulmamız lazım” dedi.

“İnsana alışkın, çok temiz bir hayvan”

Yamaç, “Ben 4 yıldır buradayım. Pamuk hep burada. Bahçemizde, buranın maskotu oldu. Ben bakıyorum, hazır mama alıyorum ona. Bir arkadaşımız zaman zaman ona ciğer alıyor. Çok sevimli. İnsana alışkın, çok temiz bir hayvan” dedi.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.