Edirne Havadis

REKLAM ALANI

(980x100px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Aynı daire başka öğrencilere de kiralanmış

MERKEZ NÜFUSUNUN YAKLAŞIK 4’TE BİRİNİ ÖĞRENCİLERİN OLUŞTURDUĞU ÖĞRENCİ KENTİ EDİRNE’DE, BİR EVİN 5-6 KİŞİYE KİRALANMASIYLA DOLANDIRICILIK OLAYLARININ ARTMASINA VE EV SAHİPLERİNİN KİRA FİYATLARINDA YÜZDE 50 ARTIŞ YAPMALARINA SİTEM EDEN TRAKYA UMUM EMLAK MÜŞAVİRLERİ DERNEĞİ EDİRNE ŞUBE BAŞKANI AYTAÇ FEDA, UYARILARDA BULUNDU.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Aynı daire başka öğrencilere de kiralanmış
164 views
28 Ağustos 2021 - 10:50
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Merkez nüfusunun yaklaşık 4’te birini öğrencilerin oluşturduğu öğrenci kenti Edirne’de, bir evin 5-6 kişiye kiralanmasıyla dolandırıcılık olaylarının artmasına ve ev sahiplerinin kira fiyatlarında yüzde 50 artış yapmalarına sitem eden Trakya Umum Emlak Müşavirleri Derneği Edirne Şube Başkanı Aytaç Feda, uyarılarda bulundu.

Trakya Üniversitesi’ne bağlı yerleşkelerde yaklaşık 40 bin öğrencinin örgün eğitim gördüğü merkez nüfusu 180 bin olan Edirne’de, kiralık ev fiyatlarında yüzde 50 artış yaşandı. Yaşanan zam artışıyla birlikte öğrenciler, veliler ve emlakçılar zor günler yaşıyor. Kiralarda yaşanan fiyat artışını fırsat bilen dolandırıcılar da, internet üzerinden sahte ilanlarla vatandaşları dolandırmaya başladı. Başkalarının evlerini internet sitelerinde daha ucuz fiyata kiralık ev olarak paylaşan dolandırıcılar, evi kiralayan kişiden kapora aldıktan sonra kayıplara karışıyor.

“Evi görmeden para vermeyin, aynı ev 5-6 kişiye kiralanıyor”

Önümüzdeki günlerde Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte kiralık evlerde ihtiyaç patlaması yaşanacağını söyleyen Trak Feda, her sene bu sezonda merdiven altı emlakçıların ortaya çıktığını belirten Feda, dolandırıcılık olaylarına da vurgu yaptı. İnternet üzerinden yapılan görüşmelerde ve yapılan kapora ödemelerinin dolandırıcılıkla sonuçlandığını önemle ifade eden Feda, aynı evin 5-6 kişiye kiralandığı yönünde şikayetler oluştuğunu açıkladı. Feda, “Bu anlamda çok dolandırıcı ve mağdur var. Ev kiralamak isteyenler internet sitesi üzerinden, evi, ev sahibini görmeden uzaktan para göndermesinler, doğruluğundan emin olsunlar” dedi.

“Öğrenciyi ticari amaç görmeyelim, sahip çıkalım”

Feda, “Edirne’de kiralık evlerin fiyatlarında en az yüzde 50 artış yaşandığını açıklayan Feda, 1 artı 1 bir evlerin bin 500 TL’ye, 2 artı 1 evlerin 2 bin TL’ye ve 3 artı 1 evlerin 3 bin TL’ye kiralandığını vurguladı. Edirneli vatandaşlara öğrencilere sahip çıkmaları çağrısında bulunan Feda, “Gelen çocuklarımız bizim evlatlarımız. Gelen öğrenciyi bir ticari amaç olarak görmeyelim. Çoğumuzun çocuğu başka illerde okumakta biraz empati yapmamız gerekiyor. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi sahiplenelim” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.